Podróż z dzieckiem

Zapewnij mu wartościową rozrywkę. Dziecko w podróży nudzi się już po kilku minutach. Kopniaki w fotel i jęki niczym z horroru nie są najprzyjemniejsze i nie pozwalają skupić się na kierowaniu. Wypróbuj sprawdzone pomysły Škody. Dzięki specjalnie wymyślonym grom i zabawom, świat mijany za oknem możesz zmienić w fascynującą sale edukacyjną 3D, w której młodsze dzieci nauczą się kolorów i spostrzegawczości.

Ciekawym sposobem na zajęcie dziecka są bajki i polskie legendy w postaci audiobooków, które bawią, a przede wszystkim uczą – rozwijają wiedzę i słownictwo. Wystarczy mieć kod dostępu, który znajdziesz w najbliższym salonie Škoda przy ul. Roztocze 4a w Lublinie. Podając kod masz dostęp do 5 audiobooków.

Zadbaj o bezpieczeństwo i wygodę swojego dziecka

Nowe przepisy mówią jasno o zakazie przewożenia dzieci poniżej 3 lat pojazdami bez fotelika. Zmiany zabraniają także przewożenia dziecka poniżej 150 cm wzrostu na przednim siedzeniu bez fotelika. Pamiętajmy o tym bezwzględnie. Jazda bez fotelika jest śmiertelnie niebezpieczna – ostrzega specjalista ds. sprzedaży Tomasz Krać, Škoda Żagiel Auto. Nie zapomnij o tym, aby w trakcie podróży, co jakiś czas zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Wyjmij fotelik z maluchem na zewnątrz, by pooddychał świeżym powietrzem. Jeśli nie śpi, pozwól mu pobiegać lub po prostu pospacerujcie. Ważna dla waszego wspólnego samopoczucia jest zmiana pozycji. Zmniejszasz ryzyko choroby lokomocyjnej, ale przede wszystkim wypadku.

Pomyśl też o sobie

Kierowcy, którzy nie zatrzymują się przynajmniej raz na dwie godziny są bardziej zmęczeni, a ich czas reakcji znacznie się wydłuża. Pamiętaj również o uzupełnianiu swoich płynów. Przygotuj wodę dla siebie i dla dziecka. Młodsza Škoda fabia ma umiejscowione specjalne uchwyty na butelki w tylnych drzwiach oraz w schowku w desce rozdzielczej. W fabii znajdziesz nawet pojemnik na odpadki. Po bokach oparć foteli przednich zastosowano siatki do przechowywania małych przedmiotów, np. mapę lub chusteczki, dzięki czemu wszystko masz pod ręką.